Informace starosty k aktuální situaci

.

Vážení zastupitelé, členové spolků, spoluobčané,

každou chvíli se mění pravidla a začíná být složité se v situaci vyznat, proto zasíláme několik informací.

V naší obci je zavřeno:

Základní škola Stupno, včetně družiny,

Mateřská školka Stupno, Mateřská školka Břasy,

knihovny (Stupno, Břasy, Vranovice),

sběrný dvůr,

restaurační zařízení,

postupně zavírají činnost i některé podniky v obci (např. PPG).

V provozu zůstává:

školní jídelna ve Stupně a Břasích (mohou využít další strávníci – výdej přes okénko),

Pečovatelská služba Břasy,

Obecní úřad Břasy (pro veřejnost Po 8 – 11, St 12 – 15) zaměstnanci jsou přítomní Po – Pá, preferujte spíše kontakt telefonicky (371 791 094) nebo e-mail posta@obecbrasy.cz.

Obec v neděli 15. 3. 2020 objednala následující dodávku:

roušky (1000), respirátory (40), rukavice (1000), brýle (20), dezinfekci (60 l), oblek (10). Objednali jsme i další menší dodávky, ale obecně nikde nic není, vše je několikanásobně dražší a dodací doba je dlouhá. Objednané množství je navíc pro 2.300 občanů zcela zanedbatelné. Domlouváme další možnosti s místními firmami a dobrovolníky.

Pokud víte, kde lze něco za rozumnou cenu pořídit nebo kdo by mohl pomoci, dejte vědět na OÚ. Případně začněte s domácí výrobou sami, používejte šátky apod.

Zatím velké požadavky od občanů obce nejsou, ale kapacitně by zaměstnanci obecního úřadu + pečovatelská služba stejně ani nebyli schopní vše zajistit a žádali bychom o pomoc hasiče, spolky a dobrovolníky.

Proto si Vás dovoluji požádat, pokud znáte v okolí někoho, kdo potřebuje pomoci (nákup, dovezení léků, pomoc s otopem, starost o domácí zvířata apod.), jestli tuto pomoc můžete zajistit a do odvolání všech opatření tomuto občanovi pomáhat.

V obci není dosud nikdo nakažený, všichni občané dodržující karanténu jsou zdraví.

Další upozornění a informace:

Je povinné nošení roušek na veřejnosti.

Občané starší 70 let by neměli chodit na veřejnost.

Prodej v obchodech mezi 10 – 12 hod. je vyhrazeno jen pro občany 65 let a starší.

Omezují se spoje vlaků a autobusů.

Omezte tělesný kontakt mimo rodinu (podávání ruky, držte delší odstup).

Vycházet se smí jen do práce, nákup potravin a léků, zabezpečení neodkladných věcí.

Při případném venčení psů využijte prostor mimo zastavěnou část obce.

Nesmí probíhat žádné kulturní, sportovní a jiné akce.

Sportoviště jsou zavřená a nesmí se využívat.

Zápisy prvňáčků do základní školy proběhnou bez přítomnosti dětí.

Ošetřovné se bude vyplácet po celou dobu zavření školy, školky.

Další aktuální informace jsou vkládány na stránky obce www.obecbrasy.cz.

Pomáhejme si, dodržujme pravidla, pracujme a nevytvářejme zbytečné fámy.

18. 3. 2020      Miroslav Kroc

Vytvořeno: 18. 3. 2020