Popis realizace poskytovaní pečovatelské služby

Název a adresa zařízení:

Pečovatelská služba obce Břasy,

provozovatel: Obec Břasy, Břasy 350, 338 24, okres Rokycany

Tel: 371 791 094

Fax: 371 791 003

Pečovatelky: 725 046 535, 607 027 663

e-mail: pečovatelka@obecbrasy.cz, posta@obecbrasy.cz

webové stránky: www.obecbrasy.cz

Druh sociální služby: pečovatelská služba

Forma poskytované služby: terénní

Místo a popis zařízení:

Pečovatelská služba Obec Břasy poskytuje terenní služby v DPS 300, DPS 60 a dále pod obec Břasy spadají přilehlé části obce - Stupno, Vranovice, Kříše a Darová.

Pečovatelská služba je vybavena v DPS 300 provozními místnostmi (kancelář, hygienické zázemí, místnost pro praní a žehlení prádla, sušárna)

V prostorách DPS 300 mají uživatelé k dispozici další služby: pedikérka, možnost zavolání kadeřnice do bytu klienta, soukromá ordinace obvodní lékařky a restaurace, kde se mohou klienti stravovat.

Provozní doba pečovatelské služby: pondělí – pátek 7.30 – 16.00 hod., po domluvě lze přizpůsobit dle individuálních potřeb uživatele.

Popis realizace sociální služby:

Posláním pečovatelské služby je poskytování terénní sociální služby osobám, které mají sníženou soběstačnost z důvodu věku, tělesného nebo zdravotního postižení a jejichž situace vyžaduje pomoc jiné fyzické osoby a oddálení jejich umístění do pobytových zařízení sociálních služeb.

Principy služby

Cílová skupina uživatelů:

Věková struktura:

dospělí (27- 64 let)

mladší senioři (65- 80 let)

starší senioři (nad 80 let)

Pravidla poskytování služby:

Každý uživatel při sepisování smlouvy obdrží v písemné podobě vnitřní pravidla poskytování služby, se kterými je podrobně seznámen pověřeným pracovníkem. Svým podpisem stvrzuje, že pravidla přečetl a plně jim porozuměl a zavazuje se tato pravidla dodržovat. Účtování za služby bude probíhat měsíčně k poslednímu datu v měsíci a poskytovatel vystaví uživateli doklad o zaplacení.

Každý uživatel je vybaven potřebnými údaji o pečovatelské službě s kontakty na odpovědné osoby a s aktuálním sazebníkem pečovatelských služeb dle vyhlášky č. 505/2006 Sb. a zákona o sociálních službách č. 108/2006 Sb.

Základem poskytování sociální služby je individuální přístup personálu a ohleduplný postoj k uživateli a respektování jeho soukromí při dodržování veškerých platných legislativních norem a předpisů.

Důležitým úkolem pečovatelské služby je spolupráce s rodinou uživatele.

Základní činnosti při poskytování pečovatelské služby:

Fakultativní činnosti:

Personální zajištění:

Vyřizování stížností ze strany uživatele:

Při uzavření smlouvy bude uživatel poučen o způsobu podávání stížností a postup při uplatnění stížnosti bude uveden ve smlouvě s poskytovatelem pečovatelských služeb s obcí Břasy.

Kontakty:      Tereza Tesařová 725 046 535

Kateřina Soukupová 607 027  663